Olajteknő dugó javítása - Hogyan rögzíti a meneteket?

Szerző: Laura McKinney
A Teremtés Dátuma: 2 Április 2021
Frissítés Dátuma: 16 Lehet 2024
Anonim
Olajteknő dugó javítása - Hogyan rögzíti a meneteket? - Autó Javító
Olajteknő dugó javítása - Hogyan rögzíti a meneteket? - Autó Javító

Tartalom

Az olajteknő leeresztőcsavarja egy kis menetes csavar, gyakran alumíniumból. Tömítéssel van ellátva a meghúzáshoz.

Ha az autó új, akkor nem kell sok erőfeszítést kinyitni, de ha a szálak megsemmisülnek, akkor sok probléma adódhat.

A sok olajteknő leeresztőcsavar problémájának oka a felhasznált anyagokból ered. Eredetileg a gyártók tartós acélt használtak, de a kereslet növekedésével lágyfémeket, például alumíniumot választottak.

Ha a tömítés megszakad, vagy a csavarmenetek megsemmisülnek, olaj szivárog. Motorolaj szükséges a mozgó autóalkatrészek kenése érdekében. Az olaj szivárgásakor sok súrlódás keletkezik, amely később tönkreteszi a motor különböző alkatrészeit.

Az olajteknő ürítőcsavarjának cseréje

Van, aki a kompressziós dugót választja, de ez több problémát okoz a gumitömítés megsemmisítésével. Ez működhet, ha komoly szivárgások vannak, de ez csak átmeneti megoldás. Amikor autója bejön szervizbe, cserélje ki a csatlakozót.


A dugó visszahelyezésekor egy nagy edényt kell elhelyezni az olajteknő lefolyója alatt. Ennek oka a túlnyomásos olaj. Amint lefolyni kezd, lelassul.

Próbálja meg elfordítani az olajteknő leeresztőcsavarját. Ha kidudorodik, folytathatja az olaj leeresztését. Ha azonban az olajleeresztő csavar menetei megsérültek, akkor nehezen tudja elfordítani a dugót. Tegyen nagyobb nyomást a dugóra, és ez végül meglazul.

A meglévő olajteknő leeresztő csavarját réz dugóval cserélheti ki. A dugó cseréjekor kerülje a túlzott meghúzást, különben ugyanazok a problémák jelentkeznek, mint korábban.

Javítsa meg a sérült / beragadt olajleeresztő dugót

1. Új lyuk

Ez akkor lehetséges, ha az eredeti olajleeresztő csavar nem sérült meg, és úgy tűnik, hogy a tömítés megakadályozza az olajszivárgást. Új lyukat fúrhat az olajteknőbe, és felszerelhet egy új dugót és tömítést. Annak érdekében, hogy a régi olajleeresztő dugó ne szivárogjon, használjon önállóan kitáguló gumírozott olajdugót. Ezt csak akkor szabad megtenni, ha az olajteknő új, és nem mutat repedés jeleit.


A gumírozott leeresztő dugó felszerelése ideiglenes megoldás, ezért nem szabad sokáig működtetni. Ügyeljen arra, hogy az olajteknőbe tolja, hogy ne szivárogjon. A szivárgások elkerülése érdekében járassa a motort normál üzemi hőmérsékleten, és ellenőrizze ismét az olajteknő szivárgását.

2. Helicoil javítás

A Helicoil egy robusztus acél menet, amely állandó megoldást nyújt az olajteknő szivárgására. Segít a sérült nyírócsavar menetek kijavításában.

3. Javítás a TIME-SERT készlettel

Az olajteknő leeresztésének egyik kihívása az, hogy költséges és időigényes lehet a teljes olajteknő leeresztése. A TIME-SERT készlet segít az alumínium foglalat meneteinek egyszerű javításában. Olcsó és gyors, és még mindig meg tudja tartani az olajteknő lefolyását. A készlet javítása általában 30 percet vesz igénybe.

Milyen méretű kulcs szükséges az olajleeresztő dugó javításához?

A csavarkulcs praktikus eszköz a csavarok meglazításához és meghúzásához. Helyezze a csavarkulcsot a csavarfejre, és fordítsa el az óramutató járásával megegyező vagy az óramutató járásával ellentétes irányba. A csavarkulcs hosszú fogantyúval rendelkezik, amelyre a forgatónyomatékot alkalmazza, attól függően, hogy a csavar mennyire van rögzítve. Bizonyos esetekben a csavarkulcs racsnis fogantyúval van ellátva, amely megakadályozza, hogy minden alkalommal fel kell emelnie a szerszámot. Minden csavar meghatározott méretű, és a munka elvégzéséhez megfelelő kulcsra lesz szükség.


Az aljzatok a következő méretekben kaphatók: ¼ hüvelyk, 3/8 hüvelyk, ½ hüvelyk és ¾ hüvelyk. A csavarfejek lehetnek hatszögek (6 pont), kettős négyzetek (8 pontok) vagy kettős hatszögek (12 pontok). A csavarmenet sérülésének elkerülése érdekében válassza ki a megfelelő kulcsot.

A motorolaj leeresztésekor először győződjön meg arról, hogy a motort üzemi hőmérsékletre állítja. Ez lehetővé teszi az olaj könnyű lefolyását. Határozza meg a megfelelő kulcsot - általában 3/8 hüvelykes - és dugja be a dugót. Ezután fordítsa el a csavarkulcsot az óramutató járásával ellentétes irányba. Az olaj tökéletesen lefolyik.

Milyen gyakran kell üríteni az olajat?

Gyakran függ az autójától és attól, hogy milyen gyakran használja. A szervizelési útmutatót gyakran megtalálja az autó kézikönyvében, de ajánlott 7500 mérföldenként vagy évente egyszer leereszteni az olajat. Ne próbáljon meg 10 000 mérföldnél tovább vezetni autójával ugyanazzal az olajjal, anélkül, hogy cserélné.

Ez helyrehozhatatlan károkat okozhat a tömítésben és a tömítésekben, ugyanakkor a jármű motorjának túlmelegedését okozhatja.

Az olajteknőben a közelmúltban nőtt a letépett olajleeresztő dugók száma, mert az acél olajteknőt alumínium olajteknő váltotta fel. Ezért nem találja meg ezt a problémát a 2000 előtt gyártott autókban. Az alumíniumnak megvannak a maga előnyei. Először is könnyebb, mint az acél, így autója néhány kilóval kevesebb lesz.

Ez is jobb hővezető, mint az acél, ami azt jelenti, hogy hűvösebben tartja a motorját, miközben az olajteknőben van. De az alumíniummal kapcsolatos problémákat a sérült csavarmenetek növekedése okozza, mert az emberek nagyobb nyomatékot használnak a csavarok kinyitásakor.

Következtetés

A szivárgó olajleeresztő dugót soha nem szabad figyelmen kívül hagyni, mert ez a motor túlmelegedését okozhatja, és ezután tönkreteheti a tömítést és a tömítéseket. Ha a szálak teljesen megsérültek, előfordulhat, hogy ki kell cserélni az olajteknőt, ami drága. Ha utazik, és észreveszi a problémát, használhat gumidugókat, de ezek csak ideiglenes megoldást jelentenek.

További lehetőségek közé tartozik a meglévő csatlakozó cseréje Helicoil vagy TIME-SERT tömítéssel. Ha az olajteknője új, de az olajleeresztő dugó tömítése nem nyílik ki, akkor lyukat fúrhat az edény oldalába, és hozzáadhat egy további dugót. Vezetés előtt ellenőrizze, hogy nincs-e látható szivárgás.